Към съдържанието

Снимка

Разрешени водоеми за нощен риболов !

• Регистрирайте се за да отговорите
14 отговора на тази тема

#1 OFFLINE   KREPEJA

KREPEJA

Напреднал

• Потребители
  • 36 Мнения:
  • Интереси:Тежък риболов на трофейни шаранови риби !

Публикувано 15 януари 2013 - 12:23

Ръководството на ИАРА и любители риболовци обсъдиха предложението от тази година да се разреши нощния риболов в шест водоема в страната и в определени участъци на река Дунав

Предложението ще бъде оформено като заповед, която ще се одобри от министъра на земеделието и храните
София, 9 януари 2013 г. – Ръководството на ИАРА в лицето на изпълнителния директор д-р Драгомир Господинов, зам.-директора д-р Кирил Делев, експерти на ИАРА и представители на клубове по спортен риболов и риболовни сдружения /”Балканка”, “Белене”, “Амур”-Никопол, СЛРБ, БФРС, Българско дружество за защита на птиците – БДЗП, “Лебед”, КСР “Острието”/ обсъдиха и одобриха на работна среща предложението през тази година да стартира пилотен проект за разрешаване на нощен риболов в 6 вътрешни водоема в страната и в определени участъци от река Дунав. В основи предложението за извършване на нощен риболов беше договорено през октомври 2012 г. на среща в Русе между ръководството на ИАРА и клубове по спортен риболов и любители риболовци от региона.
Предложението е за периода от 1 юни до 30 ноември 2013 г., включително да е разрешен нощния риболов в 3 водоема в Северна България /яз. Огоста, яз. Ал. Стамболийски и яз. Тича/ и 3 водоема в Южна България /яз. Искър, яз. Пясъчник и яз. Жребчево/, като и в осветените части на градовете – Силистра, Русе, Свищов, Видин, Оряхово, Никопол и Лом.
Предстои експертите на ИАРА да изготвят предложение за заповед, която да се внесе за одобрение от страна на Министерство на земеделието и храните, за да може да влезе в сила експерименталния проект за извършване на нощен риболов.
  • 0

#2 OFFLINE   virbela

virbela

Заслужйл майстор на спорта

• Потребители
  • 1099 Мнения:

Публикувано 15 януари 2013 - 12:49

Не вида Сукито в списъка бре. Ама то и без друго там щом се стъмни и от Наздравици не остава време за риболов... sm_alkashi.gif
Миии, че то МШРто без нощния е пълна скука, ша зема да си продам сигнализаторите и светещите.
  • 0
Нека дуе, нека вее
ич през .я мен ми нее.

#3 OFFLINE   cucko

cucko

Заслужил майстор на спорта

• Потребители
  • 1629 Мнения:
  • Град:Павликени
  • Интереси:Carp Fishing

Публикувано 15 януари 2013 - 13:48

Похвално, тъкмо няма да се оправдавам, че не ходя заради тези условия!
Не, че до сега не съм ходил но нарушавам част от глупавия закон, но сега поне ще съм честен и няма да се притеснявам от ИАРА!За щастие на няколко пъти са минали при нас но не са ни проверявали(вероятно ни видяха, че сме сериозни шаранджии по оборудването-палатки,стойки,такъми,лодчица....),но знам ли!
Все пак ИАРА са Габровски инспектори, понякога може и Търновски.... а най-много риболовци ходят на яз.Ал.Стамболийски тези от Павликенското и Севлиевското дружество.За последните 2 години само Павликенското дружество зариби с шарани....

Така, че ако някой от вас реши да направи съвместен на яз.Ал.Стамболийски, може да се свържете лично с мен и ще ви водя! sm_alkashi.gif
  • 0

#4 OFFLINE   pgplamen

pgplamen

Administrator

• Администратори
  • 3659 Мнения:
  • Град:Костенец
  • Интереси:Риболов, ски, компютри

Публикувано 15 януари 2013 - 19:51

По принцип нощния риболов е бил забранен но на практика не се е проверявало много дали се лови през нощта.
  • 0

Посетете риболовни такъми и аксесоари от sukibaits.com ще намерите всичко за риболова.

#5 OFFLINE   cucko

cucko

• Потребители
  • 1629 Мнения:

Публикувано 15 януари 2013 - 20:24

Проверяват те, чувал съм за глобени!Но то е защото са нарушили и друго-пуснали са някаква малка мрежичка,ловят с много въдици,надвишена норма риба в живарниците или по-точно не е записана(тук има някакво оправдание защото все пак улова е на ден т.е. 24 часа) те затова им е по-лесно да ги глобят за нощен риболов!
Има един дятка от Севлиево който вече е на над 80 г. казва се Моньо, от години той си познава целия водоем, даже има една местност на която са я кръстили Моньова хранилка, тази година я научих къде се намира....преди години е бил голям рибар,не че и сега не е но не е същото като преди!Мой приятел е разговарял с него и каза че са му написали акт за нощния риболов,ще му напишат щото тези от ИАРА от де да го знаят къв е все пак са новобранци,на мен ми стана жал за горкия човечец(в тоя ден беше хвърлил 3 дънни точно за шаран,като нас да си начеше и той крастата ама нъц,вечерта ги събра и се прибра).... общо взето и с причина и без причина, нарушиш ли зависи от ИАРАта дали са на кеф или не ще ти напишат акта!
На яз.Сопот за малко се разминах с акт!Отивам април под вилата на Достин!Пристигаме там а аз съм забравил да заверя билета за текущата година!Една сутрин ги видяхме като си спускат лодката отсреща, насочиха се някъде към стената!А аз реших да презареждам въдиците, започвам да разпъвам с лодката,докато спускам монтажа те за секунди стигнаха до мен,видяха че просто си разпъвам въдиците(понеже вероятно си помислиха,че мрежосвам) направиха един завой и отпрашиха отсреща...а пък мен ме оставиха да се оправям с вълните в средата..... добре че държах курс за стабилност та да не се обърне!
В края на краищата започнаха да разтоварват някакви чували, с бинокъла ги наблюдавахме, изглежда в единия чувал мърдаше нещо едро.....ами прибраха се героите, свършиха си работата, а аз веднага си заверих билета за следващия предстоящ излет да съм спокоен....
Сега се сетих защо влязох да разпъвам,защото още същата нощ ги чухме, че се придвижват ...решихме да извадим въдиците за всеки случай,а на сутринта рано рано само хвърлих въдиците от ръка,а по-късно когато спря вятъра влязох хем да ги спусна и хем да дохраня петното...и те така!
Просто за нашия тип риболов е безмислено да се лови на половин ден, защото не знаем кога рибата ще влезе в петното,кога ще омете захранката та да се добере до стръвтта....търпение му е майката,но това да си вадиш въдиците те обърква!(Освен ако си сигурен, че ударите са само през деня)Имали сме случаи да кълве само през деня,но сме имали и само през ноща...така и валати за по цяла седмица......
  • 0

#6 OFFLINE   pgplamen

pgplamen

Administrator

• Администратори
  • 3659 Мнения:

Публикувано 15 януари 2013 - 20:30

Написали са акт на дядото а тия с мрежите си се разкарват свободно от време на време напишат по някой акт. Спомням си като малък какъв контрол имаше сега всичко е мани мани.
  • 0

Посетете риболовни такъми и аксесоари от sukibaits.com ще намерите всичко за риболова.

#7 OFFLINE   cucko

cucko

• Потребители
  • 1629 Мнения:

Публикувано 15 януари 2013 - 20:36

Абе има хора които събират мрежите и ги горят, след като ИАРА неможе да смогва, помагат сомаджийте, тролингистите и т.н. акцията на лодките. А шаранджиите обграждат местата и наблюдават!Ние от както ходим не сме случили на мрежа,просто като ни видят сменят посоката и я пускат другаде, те затова е и експерименталния вид промяна на нощния риболов!
  • 0

#8 OFFLINE   monkey

monkey

Майстор на спорта

• Потребители
  • 315 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 16 януари 2013 - 05:01

Сопот е един от малкото язовири където ИАРА си вършат съвестно работата. Последния ми излет там беше в края на октомври. Понеше не върза много риболова се разходих с лодката и сонара на гребла в 2 залива срещу стената. Явно някой е решил че пускам мрежи и е звъннал, защото на другия ден ИАРА дойде с катер и мина с котвата точно там дето бях минал аз. Ако бяха дошли да ме питат щяха да спестят една туба бензин. За новата промяна ме е яд че не влезнаха Сопот и Ивайловград, не че си вадя пръчките нощно време де.
  • 0

#9 OFFLINE   cucko

cucko

• Потребители
  • 1629 Мнения:

Публикувано 16 януари 2013 - 11:34

Иво, Искаро е пред вас! :aad:
  • 0

#10 OFFLINE   pgplamen

pgplamen

Administrator

• Администратори
  • 3659 Мнения:

Публикувано 16 януари 2013 - 13:15

Иво, Искаро е пред вас! :aad:

От Искъро по длибоко нема.
  • 0

#11 OFFLINE   monkey

monkey

Майстор на спорта

• Потребители
  • 315 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 17 януари 2013 - 04:45

На Искъро моем само да си бъркаме в носовете и да правим топчета. Тука му викаме Пиянския язовир. Можем само да ви завиждаме за Стамболийски, въпреки змиите.
  • 0

#12 OFFLINE   KREPEJA

KREPEJA

Напреднал

• Потребители
  • 36 Мнения:

Публикувано 18 януари 2013 - 11:57

Пропусната /може би умишлено за сега / е област Хасково известна с най - много водоеми на глава население. Можеше някой от големите , като Тракиец , Студен кладенец , Ивайловград или Кърджали да се пробва.
  • 0

#13 OFFLINE   cucko

cucko

• Потребители
  • 1629 Мнения:

Публикувано 18 януари 2013 - 12:07

Чичо Цанко, то ако бяха изтеглени някои от тях, щяха да почнат защо не Жребчево или Пясъчник!
Нямам нищо против всеки да каже мнение,но като за начало нека видим как ще се развият нещата!
Аз обаче се опасявам, че Стамболийски ще бъде съсипан...но дано само да си мисля!

Аз не се вълнувам чак толкова, само се успокоявам в случай ме проверят!
  • 0

#14 OFFLINE   KREPEJA

KREPEJA

Напреднал

• Потребители
  • 36 Мнения:

Публикувано 18 януари 2013 - 16:42

Така е Свилене , аз имах предвид да бъде включен и някой от тези .
Но и това си е поредното завоевание / след разрешаването на две въдици по реките / за риболовното братство и , а дано се отчете положителен ефект , та догодина бройката да порасне !
ПП А опасенията ти за съсипването са резонни , особенно от гледна точка на чистотата .
  • 0

#15 OFFLINE   aleksandrov 82

aleksandrov 82

Новак

• Потребители
  • 1 Мнения:

Публикувано 23 март 2014 - 20:13

вярно ли е че на сопот вече е разрешен нощния риболов

• 0

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Посетете Най добрия риболовен магазин sukibaits.com голямо разнообразие на риболовни такъми